سخنان زیبا
187
همیشه دعا کنید :

چشمانی داشته باشید که بهترین ها را در آدم ها ببیند و قلبی که خطاکارترین ها را ببخشد و ذهنی که بدیها را فراموش کند و روحی که هیچگاه ایمانش به خدا را از دست ندهد . .

نوبرانه‌ بهار، سلام مکرر شکوفه‌ها به رهگذران است. شکوفه‌های دلتان بهاری و سلام زینت‌بخش لبان خندانتان.

بهار وقتی وارد می‌شود، سلام می‌کند و با همین سلام ساده، جانی تازه به زمین می‌بخشد. ساده‌ترین سلام‌ها تقدیم شما.

تمام حرف‌های بهار در تکرار سلام گرمابخش آن نهفته است. پس امروز رو هم با تکرار سلام به طراوت بهار، رنگ و بویی امیدبخش ببخشیم.

به تازگی بهار، به درخشندگی خورشید، به لطافت گل‌ها و به نورستگی سبزه‌ها، سلام.

بهار معنا و وسعتش به اندازه‌ یک سلام بی‌پایان است. پرمعناترین و بی‌اندازه‌ترین سلام‌ها، تقدیم دل‌های بهاری شما.

سلام که می‌کنیم انگار همه‌ رنج‌ها و غصه‌ها رو به دست باد سپرده‌ایم؛ پس مثل همه شکوفه‌ها که برای سلام کردن به زمین پیش‌قدم شده‌اند، ما هم به شما سلام می‌کنیم.

بهار، یعنی لبخند تو، وقتی با نیت عمل خیر از خانه بیرون می‌زنی… سلام!

با تو تمام فصل‌ها بوی بهار می‌دهد. فقط کافی‌ است نگاه کنی تا شکوفه بزند، تمام غنچه‌های عاشقانه. فقط کافیست صدا بزنی تا سبز شود، تمام برگ‌های خوشبختی. با تو سلام‌هایمان پر نشاط‌ترست.

سلام که می‌کنی انگار گل از گل روی مهربانت می‌شکفد. سلام بر تو که در کار شکفتن تبسم بر لبان هم‌نوعانت پیشتازی!

سلام خورشید را می‌شود از لابه‌لای شکوفه‌های کوچک درختان شنید. صبح طلایی رنگتان به وسعت سلام زیبا و دلپذیر.

باید سلام کرد به گسترده زیستن… سلام داد به باران… به گل… به چشمه‌ها… سلام!

سلام بر بهار که مقدم سبز و پر شکوفه و پویایش را تمام طبیعت به تبریک برخاسته است.

سلام بر بهار، فصلی که فصل حقیقت زیبایی است، روز ظهور سلام بر بامداد ظهور حضرت حجت و بهار آمدنش که سراسر سلام است و نوید.

سلام بر بهار که روح تلاش و پیش رفتن است؛ نوید حرکت به‌سوی قله‌های روشن زندگی با اوست.

سلام بر بهار که رسالتش، رویش و پویایی و جوانه زدن است و ما را هم به شکفتن و نو شدن بشارت می‌دهد. زمین نفس تازه می‌کند و رگ‌‌های خاک جاری‌تر از همیشه به پیشواز بهار به جریان می‌افتند.

سلام بر بهار که آمدنش رستاخیزی دیگر است و روز‌های عطرآگینش به تحول و نو شدن ترغیبمان می‌کند.

سلام بر تو‌ای بهار زیبا که حضورت، جانمان را طربناک کرده است. سلام بر تو که با آمدنت، چشم‌هایمان را هر صبح به نظاره شگفتی‌‌های آفرینش باز می‌کنی، ای روح روشن طبیعت! سلام…

سلام بر بهار که نوید باران و سبزه و مهربانیست، پای بهار را گوش کن که چه‌طور به آرایش خاک برخاسته و خمودگی و سرما را از کوچه‌ها زدوده است!

سلام بر بهار که می‌رویاند و شکفتن می‌آموزد و به هر کجا که قدم می‌گذارد، پاکی و نشاط می‌پراکند.

سلام بر بهار که به روشن ترین روزها بشارتمان می‌دهد،موسیقی رودها را به گوشمان می‌رساند و چهچهه پرندگان را در جانمان زمزمه می‌کند.

نفس بهار چون دم عیسی، جان‌های خفته نباتات و جوانه‌ها را زنده می‌کند و چون عصای موسی، دل سیاهی و رخوت را می‌شکافد تا مصر آرزو را فرا دید مشتاقان قرار دهد.

بهار یعنی سلام آسمان به زمین، سلام باران به درخت، سلام شبنم به گل سرخ، بهار یعنی سلام به شما که به تمام مخلوقات خدا از سر عشق و ارادت لبخند می‌زنید؛ سلام به شما که به مهربانی، ایمان دارید.

سلام یعنی شکوفه باش… سلام یعنی…صبح را در فنجان مهربانیت بریز و با یاد خدا از خانه بیرون بزن! سلام یعنی؛ دلت را به خدای گل‌‌های نو رسته بسپار…

سلام یعنی؛ بهارگونه باش! مثل گل به دنیا لبخند بزن! سلام بر شما که بهار، ساکن همیشه قلبتان است.

بهار کلاس درسی است که به ما می‌آموزاند، چگونه زیستن را. سرمشق این کلاس، صبوری و امیدواری‌ست بیایید از امتحان رویش و دوباره زیستن، سربلند بیرون بیاییم. سلام بر شما!

سلام بر بهار که لبخند آرامش را بر لبان زمین آورده و کوچه به کوچه با خود، بشارت امید و شادابی دارد.

سلام بر روز‌های شکوفه و باران، سلام بر کوچه‌هایی که آراسته از قدوم نسیمند، سلام بر دل‌های بهاری، به بهاردلان.

صبح بهاری‌تون به خیر. امیدواریم نسیم نوروز، گونه دل شما رو هم نوازش کرده باشه. امیدواریم گرمای بهار بذر‌اندیشه شما رو هم بارور کرده باشه.قدوم بهار در زندگی تون و در همه لحظه‌هاتون مبارک!

سلام به نوروز و سلام به روز نو؛ سلام بر بهار که به رودخانه، زندگی دوباره می‌بخشه با ذوب شدن برفای بی‌تفاوتی. سلام بر بهار که به جوونه فرصت رویش می‌ده. سلام بر بهار که مظهر رویش و زایشه. سلام!

سلام بر قدوم مبارک گل! سلام بر هرچه زیبایی است، سلام بر آنان که در پیچ و خم و گرفتاری‌‌های زندگی، سهمی برای بهار کنار گذاشته‌اند و شادی‌هایشان، رنگ بهار دارد.

سلام بر بهار…سلام بر آنان که در پنهان خویش، بهاری برای شکفتن دارند، سلام بر آنان که در انتظار بهارند؛ بهاری یگانه، بهاری که خزان ندارد.

سلام بر روزهای پرشور و پر هیجان تابستان و سلام به شما که گرمای وجودتان را از یکدیگر دریغ نمی‌کنید!

سلام بر تابستان با ساعات گرم و طولانی‌اش که فرصتی گرانبهاست برای انسان‌‌هایی که از بیهوده بودن و سستی بی‌زارند.

مثل آفتاب باش که در سلام کردن به همه کوچه‌‌‌های زمین از کائنات سبقت گرفته است. لحظه‌‌هایت روشن و امیدآفرین باد! سلام!

سلام، نام خداست؛ به نام خدا سلام! سلام بر شما که وجودتان به گرمی روزهای تابستان است و به صفای صبح روستای فطرت و ایمان. سلام!

سلام به شما که در سلام گفتن از بقیه سبقت می‌‌‌گیرید. سلام به گرمی محبت و طراوت تابستانی زندگی‌تان.

شکوه صبح تابستان تنها با یاد مبارک حضرت دوست معنا می‌‌‌یابد، سلامی از سر ارادت و محبت به شما که آغاز صبح‌تان متبرک از ذکر « الحمدلله » است.

سلام وقتی زیباست که از عمق وجود برآمده باشد. سلامی به گرمی روزهای تابستان، بر شما که همه کارهایتان را با توکل آغاز می‌‌‌کنید؛ سلام!

همچون خورشید تابستان که گرم می‌‌‌تابد و به گیاهان و درختان زندگی می‌‌‌بخشد، خورشیدی باشیم فروزنده در آسمان زندگی یکدیگر؛ خورشیدی به گرمی سلام.

فصل‌‌‌ها می‌‌‌چرخند و روزها می‌‌‌گذرند و غفلت از زمان، شوق زندگی را از ما خواهد گرفت. سلام بر تابستان و سلام بر دل‌‌‌های بیدار و آینده‌نگر!

سلام بر خورشید گرم و پر انرژی تابستان که به ما درس بهره‌مندی از زمان و انرژی می‌‌‌دهد، درس شکوفایی و رویش سلام.

سلام بر تابستان که گرمایش روز جزا را یادآوری می‌‌‌کند و به ما تذکر می‌‌‌دهد که از خواب غفلت بیدار شویم و بار دیگر، در اعمال خویش نظر بیفکنیم.

سلام بر تابستان که گرمایش نوید دوستی و مهر ورزیدن است. زیبایی صبح تابستان به لبخندی است که از سر ارادت و ایمان بر لب‌‌‌های من و تو می‌‌‌شکفد.

سلام بر تابستان با گرمای دست‌‌های خورشیدش؛ سلام بر تابستان که مناظر شگفت طبیعت را پیش رویمان گسترده است تا ما با تأمل در آنها، به پروردگار زیبایی‌‌‌ها بیشتر نزدیک شویم و گرمای محبت را صمیمانه‌تر به یکدیگر هدیه کنیم.

سلام بر تابستان که میدان آزمایش دیگری است برای انسان‌‌های مؤمن و هوشیار. تابستان با گرمایش، به ما درس صبوری و تحمل می‌‌‌آموزد تا نیکو رفتار کنیم و نیک سخن بگوییم.

سلام به نگاه مهربان خورشید که این روزها بیشتر از همیشه به زمین زل می‌‌‌زند! کاش ما هم از گرمی آفتاب و روشنی این روزهای بلند تابستان، روشنی دل و محبت بیشتر به اطرافیان را یاد بگیریم.

سلام، داستان دوستی ماست در تجربه‌‌‌های کوچک و بزرگ زندگی. سلام، یعنی خدا را فراموش نکن و شکرگزار همه نعمت‌‌هایش باش. سلام بر تابستان و روزهای گرمش!

عطر صبح در کوچه‌ تابستان پیچیده است. تنها یک سلام مانده تا گل‌ها به وصال خورشید برسند. گنجشک‌ها آن را بر لب جاری کرده‌اند تا گل‌ها با شنیدن آن به پیشواز خورشید بروند. سلام!

رمز صبح، در چشمان خورشید پنهان شده است و سلام آن را میان ساکنان زمین، فاش می‌‌‌کند. سلام رمز رویش دوباره‌ زمان است در هرم تابستان.

شاخه‌های درختان در تکاپوی آمدن صبح، آرام آرام جان می‌‌‌گیرند و سلام را به میهمانان خورشید هدیه می‌‌‌دهند. به شما که قلب‌‌هایتان برای روزی سرشار از امید می‌‌‌تپد، سلام!

تلاوتِ صبحِ تابستان، در گوش آیه‌های درخت، نشان از آغازی دوباره دارد و رویش یک برگ‌ سلام، که بین عابران دست به دست می‌‌‌شود.

هیچ چیزی دل‌چسب‌تر از یک صبح تابستانی نیست که در آن لحظه به لحظه همراه با اوج گرفتن خورشید، سلام‌‌ها‌یمان تکثیر شود.

رنگ صبح در زمین پاشیده شده و خورشید دل‌ها را طلایی کرده است. فقط یک سلام مانده است تا همه چیز دوباره در میان دستان تابستان تکثیر شود. یک سلام، تازه و گرم.

غزل صبح، رنگ تابستان گرفت و در آهنگ دلپذیر خورشید، به اوج رسید. اکنون نوبت ماست که به آفتاب سلامی دوباره دهیم و تولد صبح را به تماشا نشینیم.

صبح وقتی زیبا می‌‌‌شود که دستانت، مثل شاخه‌‌های پربار و بخشنده درختان تابستان، باز است. درود بر شما که وجودتان را به همه نیکی‌‌‌ها آراسته‌اید!

صبح، سلام خداوند است به همه مردم زمین، به همه پنجره‌‌‌هایی که رو به تجلی حقیقت باز می‌‌‌شود.

هر صبح نشانه‌ای است؛ نشانه‌ای از تندرستی و سلامتی. خورشید به پنجره‌‌‌ها سلامی دوباره داده است و شادی در کوچه‌‌‌های آب و جارو زده موج می‌‌‌زند. همه کائنات منتظر شروعی تازه در زمین.

باز هم نوبت ما شده است تا در هُرم تو بدرخشیم،‌ای فصل گرم زندگی! سلام تابستان!

سلام، صبح دوباره طنین‌انداز شده و گوش تابستان پر است از تکرار این واژه‌ چهار حرفی، واژه‌ای که سلامت، لطافت انرژی و مهربانی همواره همراهی‌اش می‌‌‌کنند.

نگاهت را به دستان تابستان بسپار. تابستان تو را به شادی و سرزندگی دعوت خواهد کرد. تابستان اوج سلام خورشید است به گستره‌ زمین؛ به مهربانی و لبخند.